You are currently viewing Maj

Maj

Maj jest moim ulubionym miesiącem. Jeszcze lekko wiosenny i już trochę letni. Maj u Rolników to miesiąc świąteczno-urodzinowy, zwykle najbardziej kreatywny w roku. Jest przepełniony inspiracjami z natury! To w maju najczęściej powstają nasze projekty, w maju rozliczamy się z postanowień noworocznych i wyznaczamy nowe cele na najbliższy miesiąc i w maju planujemy wakacje.

W tym roku wakacje spędzamy w domu

Niestety, pandemia i mega wysoka inflacja zmusiły nas do zaciśnięcia pasa. Niestety, ceny za terapie i leki ciągle idą w górę, a z tych rzeczy zrezygnować nam nie wolno. Dlatego rodzice w wakacje pracują poza krótkimi przerwami, a dzieci rozglądają się za zajęciami w najbliższym miasteczku. Jak zwykle liczymy na bibliotekę miejską, centrum terapeutyczne i zajęcia z programowania albo inne informatyczne.
Nie była to łatwa decyzja, ale chyba jedynie słuszna.
Oczywiście postaramy się wyrwać na pojedyncze weekendy, ale bez szaleństw.
Taki jest plan w maju. Wątpię, żeby czerwiec przyniósł zmiany w tym zakresie.

Nowe inspiracje

Jest jeszcze jeden powód, dla którego kocham maj. To lilak, potocznie zwany bzem. Kiedy kwitnie, pachnie tak obłędnie, że chciałabym zatrzymać ten zapach na zawsze!
W tym roku postanowiłam spróbować. Dlatego w pozbierałam kwiaty i robię z nich pomadę na bazie oleju kokosowego. Z pozostałej części kwiatów może zrobię świecę? Będę eksperymentować w tym roku, bo zapach jest naprawdę cudowny.
Lubisz zapach bzu?

zaproszenie

Dzień Matki

Takie niby zwykłe święto. Ale ma w sobie mnóstwo uroku.
Życzę sobie i Wam cudownego świętowania!!!

Magda